Biļetes

Top jauns koncertiestudējums “Cabaret BOHĒMA”.

Šī gada nogalē un 2021. gada janvārī H20 6 Kvartāla Aisteres zāle jau otro reizi pārtaps par muzikālo teātri “Absints”, kurā režisors Viktors Runtulis ar savu radošo komandu aicinās uz pašreiz topošo koncertiestudējumu “Cabaret BOHĒMA”. Izrādes apmeklētājiem būs iespēja iejusties 20. gadsimta pirmās puses atmosfērā, tvert neaizmirstamus mirkļus un sev tuvu cilvēku lokā baudīt dzīvās mākslinieku performances.

Jēdziena “bohēma” dzimtene ir Francija, kur 19. gadsimtā aristokrāti, mākslinieki, iedvesmojoties no ceļotāju tautu paražām, arī sāka piekopt šo brīvdomīgo dzīvesveidu. Attiecībā uz ASV 20. gadsimta pirmās puses bohēmistiem jāpiemin tas, ka sākumā tie bija “Nouveau” – bagātnieki, aristokrāti, kas bija ietekmējušies no Francijas kustības, bija arī čigāni un dēkaiņi – nomadu brīvā dzīvesveida piekritēji. Tiem sekoja mākslinieki, dzejnieki, džeza mūzikas cienītāji “bītņiki”, kuru kustība pārauga “Zen”, kuru fokusā bija garīgā izaugsme, un visbeidzot arī dendiji, kas bija skaistuma mīļotāji ar izcilu gaumi.
Visus šos personāžus viegli varēs atpazīt arī “Cabaret BOHĒMA” – tur spēlēs izsmalcināts svinga orķestris un savu vietiņu uz skatuves centīsies izkarot arī ielas jeb čigānu ansamblis.

“Cabaret BOHĒMA” rakursu būtiski var mainīt sēdvietas. Tālāk no skatuves – labi pavērsies kopskats un būs vairāk iespējas saviesīgām sarunām ar blakussēdētājiem. Tuvāk skatuvei būs iespēja novērtēt dejotāju ķermeņa plastiku, kā arī tērpu mākslinieku rūpīgo darbu – šuve pie šuvītes, pērle pie pērlītes – dīvu kleitu mirdzums žilbinās ne vairāk kā dejotāju triki.

Dejotāju trupa izrādi bagātinās ar akrobātiskiem un tajā pašā laikā arī ļoti jutekliskiem priekšnesumiem. Savukārt uz mīmu pleciem gulstas atbildība par kabarē raksturīgo komisko pusi, ko viņi iznesīs ar īsto attieksmi. Zinātāji novērtēs un tas dos iespēju vairāk pasmaidīt par “Cabaret BOHĒMA” saskatāmajām atsaucēm uz vēsturiskajai bohēmai raksturīgo.

INFORMĀCIJAI:
Koncertiestudējums “Cabaret BOHĒMA” notiks šī gada novembra pedējā nedēļā, decembrī  un 2021. gada janvāra nedēļas nogalēs H2O 6 Kvartāla Aisteres zālē Durbes ielā 4 (10 min. attālumā no Vecrīgas, ērta piebraukšana un stāvvieta, zāles kapacitāte 350 pers. pie galdiņiem);
Aicinām laicīgi rezervēt galdiņus uz  sekojošiem datumiem: 26., 28. novembris, 3., 4., 5., 10., 12., 17., 19., 20. decembris un 16., 22. janvāris

Biļetes un kolektīvās rezervācijas: www.cabaret.lv 

Lasīt tālāk

Organizē: